• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Brno - vila Tugendhat a historické centrum

Nejbližší termíny: 11.11.2018

Česká republika, od 830

  • Termín: 1.5. 2018 - obsazeno. 11.11.2018 - obsazeno
  • Program: v dopoledních hodinách odjezd z Litovle, Olomouce po trase do Brna, prohlídka historické části májového Brna s průvodcem, možnost individuálního volna k občerstvení.Hlavním cílem odpoledního programu pak bude prohlídka nadčasové technické vyspělosti této vily, kde sehnat lístky je téměř nemožné. Zde se naše skupina bude muset rozdělit na 3 části po 15 lidech. Vila manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929 - 1930, navržená architektem Ludwigem Miesem van der Rohe, je instalovanou památkou moderní architektury. Jako jediná památka moderní architektury v České republice je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V letech 2010-2012 prošla vila Tugendhat památkovou obnovou a restaurací. Stavba i s přilehlou zahradou byla restaurována do podoby v době jejího dokončení v roce 1930. Interiéry jsou vybaveny exaktními replikami původního mobiliáře. V suterénu bylo restaurováno technické zázemí vily (prostory vzduchotechniky, kotelna, strojovna spouštěcích oken, molová komora), které je nově zpřístup-něno veřejnosti v rámci prohlídkové trasy. Je zde také umístěna expozice představující architekta, stavebníky a život rodiny ve vile do roku 1938, kdy před hrozbou druhé světové války Tugendhatovi emigrovali. Návštěvníkům je nově k dispozici bookshop. Zarezervovaný je ROZŠÍŘENÝ okruh (obytné prostory, technické zázemí, zahrada) : 3. nadzemní podlaží - tzv. ložnicové patro (horní terasa, vstupní hala, rodičovská a dětská sekce) 2. nadzemní podlaží - hlavní obytný prostor, přípravna, kuchyň 1. nadzemní podlaží - tzv. technické patro (strojovna vzduchotechniky, kotelna, strojovna pro elektrické spouštění oken, prádelna, fotokomora, trezor na kožichy), zahrada, délka: cca 90 min.
  • Cena: 830 Kč/dosp.os. 690 Kč děti, studenti, senioři od 60 let, ZTP a ZTP/P
  • V ceně: plné vstupné 350 Kč do vily Tugendhat, doprava, technický průvodce
  • Příplatky: případné vstupy v centru - Labyrint pod Zelným trhem 160 / 80 Kč, Kostnice u sv. Jakuba 140 / 70 Kč, hrobka Kapucínů 70 / 35 Kč
  • Pro skupiny: doprovodné programy pro školy zapadající do osnov - vytvoříme nabídku. Pro kolektivy možnost spojení s planetáriem, Brněnskou přehradou a jiné.
Počítadlo návštěv