• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Horehronským expresem za zbojníky do srdce Slovenska

Nejbližší termíny: Nyní nejsou žádné volné termíny, pokud máte zájem o tento zájezd, napište nám.

Slovensko, od 4 200

Horehronským expresem
za zbojníky do srdce Slovenska

- lehká turistika, nádherná a neznámá krajina, relaxace

Termín: 29.- 31.5. 2020
Program:
1.den: v ranních hodinách odjezd do Valašské Meziříčí - zde navštívíme Muzeum řeznictví. Poté přejezd na Slovensko. Cestou návštěva salaše Krajinka s možností občerstvení a farmářských nákupů. Další zastávka bude v Demänovské ledové jeskyni - prohlídková trasa představí nádherný jeskynní komplex s unikátní krápníkovou výzdobou. Demänovskou dolinou přejedeme k ledovcovému Vrbickému plesu - procházka kolem jezera (2 km). Přejezd k městu Revúca na ubytování v hotelu. Večeře.

2.den: po snídani následuje prohlídka Muzea Prvého slovenského gymnázia.Po té se vydáme Horehronským expresem z Brezna přes Pohronskou Polhoru na Zbojskú. Historickým vláčkem se vydáme do zbojnického kraje a k vstupní bráně na Muráňskou planinu. Atmosféru ve vlaku bezpochyby zaručí autentický průvodce a legendární Muráňské buchty. Nádherná příroda
a pověstná salaš Zbojská uspokojí všechny smysly. Po občerstvení následuje turistická procházka naučnou stezkou zbojníka Surovca k nedaleké rozhledně a poté středně těžkou turistickou stezkou lemující krásnou přírodu i pár menších vodopádů připomínající malý Slovenský ráj. Závěrem dne budete mít možnost vidět na pláni u Muráně sviště,kteří přijdou pomalu až k Vám. Ubytování a večeře.

3.den: po snídani krátká zastávka u viaduktu na Telgártu a u pramenu řeky Hron.V druhé části dne zastávka v Bešeňové- milovníci relaxace si užijí koupání v termálních bazénech. Ostatní mohou navštívit obec Lúčky - Travertýnový vodopád přímo uprostřed obce, procházka. Příjezd ve večerních hodinách.

Cena: 4.200 Kč/dosp.osoba , 2.990Kč/děti do 11,99 let

V ceně: 2x ubytování v hotelu s polopenzí, průvodce, vstupné do muzea v Revúci, pojištění CK

Příplatky: muzeum Řeznictví - exkurze, film a pohoštění s ochutnávkou řeznického piva 100/dosp.os., 70 Kč/děti a studenti -exkurze, film, pohoštění + nápoj pro děti, Jeskyně 8/7/4 €, vlak 12/9 €

Počítadlo návštěv