• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Kolem jezer Solné komory

Nejbližší termíny: Nyní nejsou žádné volné termíny, pokud máte zájem o tento zájezd, napište nám.

Rakousko, od 6 291

Kolem jezer Solné komory

Termín: 23.05. - 26.05.2022

Program zájezdu
1. den: Odjezd z Brna v 1 hod. (ostatní odjezdová místa viz tab.) do rakouské Solné komory. Na kole kolem jezer Mondsee a Fuschlsee do městečka St. Gilgen u jezera Wolfgangsee. 34–54 km. Odpoledne lze vyjet lanovkou na Zwölferhorn (1.522 m n. m.), zpět lanovkou nebo pěší trek cca 2 hod.
2. den: Po cyklostezce kolem jezera Wolfgangsee přes Strobl s možností prohlídky města St. Wolfgang a výjezdu zubačkou na vrchol Schafberg (1.782 m n. m.). Poté vystoupáme ke Schwarzensee, odtud sjezd k Attersee (možnost zajít do soutěsky). Etapu ukončíme u jezera Mondsee nebo lze pokračovat na kole do místa ubytování. Alternativně ze Stroblu výjezd do horské lyžařské oblasti Postalm nebo lze navštívit termály v Bad Ischl. Různé varianty od 51 km.
3. den: Krásná jezerní etapa z Altaussee k jezeru Altausseer See a přes Grundlsee a Toplitzsee nebo přímo do lázeňského Bad Aussee. Dále do Obertraun se zajížďkou do Hallstattu (možnost návštěvy solných dolů). Lze ještě pokračovat po hezké zvlněné cyklostezce kolem Hallstattského jezera. Varianty různé délky a náročnosti až 61 km, lze i více.
4. den: Od jezera Vorderer Langbathsee k Hinterer Langbathsee, poté sjezd do městečka Ebensee. Údolím řeky Traun s možností výjezdu ke krásnému Offensee. Přes Traunkirchen u Traunsee pokračujeme do Gmundenu (zvonkohra, konečná bývalé koňky z Českých Budějovic) a k jezernímu zámku Orth. Různé varianty 27–45–67 km. Odjezd do ČR, návrat do Brna v nočních hodinách.

Další informace
Počet cyklodnů: 4.
Náročnost: lehká až střední, podpora autobusu (možnost volby krátké nebo delší trasy).
Profil: kolem jezer se jezdí po rovině, mezi jezery zvlněný terén, ke Schwarzensee, Offensee a na Postalm stoupání po silnicích různé délky. Jezdíme po asfaltových i šotolinových cyklostezkách a po málo frekventovaných silnicích.

Cena: 6831,- Kč os/2lůžkový pokoj
            6291,- Kč os/3,4lůžkový pokoj

Cena zahrnuje
3× nocleh s polopenzí (snídaně: jednoduchý bufet, večeře: jednotné menu) v penzionu JHA v St. Gilgenudopravu busem z Brna a Mikulova + podporu busu na místě (ostatní odjezdová místa viz příplatky)přepravu jednoho jízdního kola v cyklovlekuslužby sportovního instruktora CK, infomateriálpojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
pobytovou taxu 1,9 €/os./noc (povinná platba v místě)místní dopravu: lanovka na Zwölferhorn zpáteční 29 €/os. (25 €/os./pouze nahoru); zubačka na Schafberg zpáteční 42 €/dosp. os. (29,7 €/os./ jednosměrná) - dětské a skupinové slevy; vstupné a zpáteční lanovka do solných dolů v Hallstattu 36 €/dosp. os. (děti 4–15 let 18 €), rodinné, seniorské a skupinové slevy; lodní lístek St. Gilgen - St. Wolfgang 9 €/os. (bez kola).vstupné v rámci fakultativního programu cca 90 €

Tento zájezd nabízíme ve spolupráci s CK Victoria

Počítadlo návštěv