• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Krásy Jižních Čech a Divadlo s otáčivým hledištěm v Českém Krumlově

Nejbližší termíny: Nyní nejsou žádné volné termíny, pokud máte zájem o tento zájezd, napište nám.

Česká republika, od 2 890

  • DEKAMERON Slavné dílo renesančního básníka Giovanniho Boccaccia. Komedie o lásce, žárlivosti, intrikánech a napálených, s nečekanými zvraty a překvapením od autorů Martina Glasera a Olgy Šubrtové, podepsaných pod diváckými hity Tři mušketýři, Robin Hood nebo Ženy Jindřicha VIII.
  • Termín: 5.-6.7. 2018
  • Program: 1.den: odjezd v ranních hodinách směr jižní Čechy. Přejedeme do oblasti jihočeských rybníků do města Třeboň. První zastavení bude v Domaníně, kde v anglickém parku nalezneme dvoupodlažní novogotickou sakrální stavbu s majestátním schodištěm - hrobku Schwarzenberků, je zde uloženo 27 členů tohoto rodu.Přesun do Třeboně - města v zajetí vody , proslulé rybníkařstvím, renesančním zámkem a lázeňstvím. Prohlídku historického centra až k rybníku Svět můžete zakončit ochutnávkou rybích specialit v některé z místních restaurací. Odpoledne přejezd na ubytování . V druhé části dne se vydáme do kouzelného Českého Krumlova. Nádherné město s pohádkovou a magickou atmosférou. Spleť křivolakých středověkých uliček, malebné štíty měšťanských domů, romantická zákoutí, impozantní zámek nad Vltavou, kavárny i středověké krčmy. Večer se usadíme v unikátním divadle s otáčivým hledištěm ke shlédnutí . 2.den: po snídani krátký přejezd do Vyššího Brodu, kde se nad řekou Vltavou tyčí cisterciácký klášter. Prohlídka kláštera s průvodcem zahrnuje klášterní kostel, mnišský chór, hlavní oltář, kapli sv. Benedikta, kapli sv. Bernarda, kapli Panny Marie, galerii soch, obrazovou galerii či knihovní chodbu. Nejcennějšími památkami jsou Vyšebrodská madona a Závišův kříž. Občerstvit se můžete v příjemné kavárničce na nádvoří. V druhé části dne nás čeká zážitkové odpoledne. Přejedeme do Lipna nad Vltavou. Město ležící přímo u přehrady Lipno se stalo rájem pro letní i zimní sportovní aktivity všeho druhu. My se ale vydáme lanovkou na unikátní Stezku korunami stromů, která je citlivě zasazena do zdejších lesů. Kromě zajímavostí o stavbě a okolní přírodě vám výstup poskytne opravdu fantastický výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory.Pro cestu zpět můžete zvolit opět lanovku, zapůjčit si koloběžku pro sjezd nebo sejít pěšky příjemnou procházkou.Poté individuální volno - možno využít k návštěvě bobové dráhy nebo strávit u přehrady v příjemných restauracích.
  • Ubytování: 2 a 3lůžkové pokoje (vždy dva pokoje společné soc.zařízení).
  • Cena: 2.890 Kč
  • V ceně: doprava, průvodce, vstupné do divadla v hodnotě 950 Kč, 1x ubytování, 1x snídaně
  • Příplatky: hrobka 70Kč/50 Kč, zámek Krumlov 150 Kč/dosp., 100 Kč/snížené, Zámecká věž 50 Kč/dosp., 30 Kč/snížené, klášter 95Kč/75Kč,stezka 180Kč (skupinová), jízdné 100 Kč (obousměrná)
Počítadlo návštěv