• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Krásy podzimní Šumavy - Tábor, hrad Kašperk, Povydří, Modrava, Jezerní slať, ledovcová jezera, Pancíř

Nejbližší termíny: Nyní nejsou žádné volné termíny, pokud máte zájem o tento zájezd, napište nám.

Česká republika, od 3 890

Krásy podzimní Šumavy - Tábor, hrad Kašperk, Povydří, Modrava, Jezerní slať, ledovcová jezera, Pancíř

Termín: 20.9.-22.9.2019

Program:

1.den: odjezd v ranních hodinách z Litovle, Olomouce, přejezd do Tábora - prohlídka centra, památková rezervace - měšťanské domy, gotická radnice, Husitské muzeum. Přejezd na Šumavu - Kašperské hory - návštěva hradu Kašperk - okruh Život na hradě. Přejezd na ubytování, večeře.

2.den: snídaně, odjezd na Antýgl. Odtud se dáme jednou z nejkrásnějších tras. Šumavskou přírodou projdeme naučnou stezku Povydří do Čeňkovy Pily. Na trase lze vidět kamenná moře, viklany, obří hrnce, peřeje i menší vodopády (délka 7,5 km). Přejezd busem na Modravu - malebná horská vesnice na soutoku tří potoků. Možnost návštěvy domu Dřevák s interaktivními expozicemi nebo místního pivovar Lyer s osobitou hospodou - speciální piva, ležáky apod. Poslední zastávkou bude Jezerní slať - jedno z nejstudenejších míst ČR. Přírodní památku můžete projít krátkou naučnou stezkou nebo prohlédnout z vyhlídkové věže. Ubytování, večeře.

3.den: po snídani odjezd na Špičák. Zde výběr z několika možností: turistický výšlap na ledovcová jezera - Čertovo a Černé jezero (okruh cca 10 km) nebo výjezd lanovkou na Pancíř (téměř 3 km vyhlídková jízda) - výhledy na Šumavu i Alpy - zpět znovu lankovkou nebo pěšky. V podvečer odjezd zpět do nástupních míst.

Ubytování: hotel *** - 2, 3, 4lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením

Cena: 3.890 Kč

V ceně: doprava, 2x ubytování v hotelu, 2x polopenze (snídaně, večeře), průvodce, pojištění CK

Příplatky: Husitské muzeum 60/40 Kč, hrad Kašperk 95/60 Kč, lanovka Pancíř 80/65 Kč jeden směr, 130/100 Kč zpáteční

Počítadlo návštěv