• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Neziderské jezero, perla Burgenlandu

Nejbližší termíny: 19. - 21.9.2022

Maďarsko, od 4 990

Neziderské jezero, perla Burgenlandu

Termín: 19.9.2022 - 21.9.2022

Program zájezdu
1. den: Odjezd z Brna v 7 hod. (ostatní odjezdová místa viz tab.) do maďarského pohraničního města Sopron. Po prohlídce historického centra (renovované náměstí s Požární věží) do Fertörákos a dále po zvlněné cyklostezce vinařskou oblastí do lázeňského městečka Balf. Pokračujeme přes Nagycenk (Széchenyiho zámek, muzeum železnice) do Fertödu (letní sídlo Esterházy). 38–45 km. Busem do místa ubytování.
2. den: Z Eisenstadtu (zámek Esterházy) přes St. Margarethen (nebo Klingenbach) k památníku pádu železné opony. Dále sjezd do Mörbisch (jezerní operetní festivaly) a po západním břehu jezera do městečka Rust (vinařské středisko s hezkým náměstím, přístav). Po vinařské stezce přes Breitenbrunn do Purbachu (možnost návštěvy vinných sklípků, turecké památky). Různé varianty 46–69 km, lze i více.
3. den: Východní břeh jezera – po cyklostezce z Neusiedlu přes Podersdorf (maják, muzeum ve větrném mlýnu) a Illmitz (pláž) do jezerní oblasti Seewinkel (Lange Lacke, nejnižší bod Rakouska). Různé varianty 25–35–71 km. Možnost návštěvy termálů v St. Martins. Odjezd do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.

Další informace
Počet cyklodnů: 3.
Náročnost: lehká, podpora autobusu (možnost volby krátké nebo delší trasy). V části 1. etapy terénní úsek, ve 2. etapě zvlněný profil, 3. etapa je rovina. Jezdíme po asfaltových i šotolinových cyklostezkách a po málo frekventovaných silnicích.

Cena: 4990,- Kč

Cena zahrnuje
2× nocleh se snídaní (švédské stoly) v hotelu v maďarském městě Soprondopravu busem z Brna a Mikulova + podporu busu na místě (ostatní odjezdová místa viz příplatky)přepravu jednoho jízdního kola v cyklovlekuslužby sportovního instruktora CK, infomateriálpojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
pobytovou taxu 1,6 €/os./noc (povinná platba v místě)vstupné v rámci fakultativního programu: zámky 2.500–4.000 HUF v Maďarsku, 10–15 € v Rakousku, dětské, rodinné a seniorské slevy; termály St. Martins 3 hod. 25 €/dosp.os. (+ 2 € za každou další půlhodinu), sauny za příplatek; přívozy přes Neziderské jezero 1 cesta 8,50–10 €/os., zpáteční cca 17 €/os.

 Tento zájezd nabízíme ve spolupráci s CK Victoria

Počítadlo návštěv