• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Perly severního Polska a Toruň

Nejbližší termíny: 30.8. - 1.9.2018

Polsko, od 4 390

Termín: 30.8.-1.9.2018

Program:

1.den: odjezd v nočních hodinách, přejezd na sever Polska. První zastávka bude v Pomořském vojvodství ve městě Malbork, jehož hlavní dominantou je křižácký hrad Malbork (UNESCO).Obranná tvrz je největší gotická a současně také největší stavba z cihel na světě.Občerstvit se můžete přímo u hradu v typické rytířské venkovní krčmě a ochutnat tak místní speciality. Druhou zastávkou bude lázeňské letovisko Sopoty, které leží přímo na pobřeží Baltského moře. Procházka krásným lázeňským centrem se spoustou památek, přes hlavní náměstí, kde naleznete spoustu příjemných kavárniček, restaurací až na vyhlášené sopotské molo.Přejezd na ubytování.

2.den:snídaně. Celodenní pobyt ve městě Gdańsk - jedno z nejstarších měst Polska. Obdivovat můžete nádherné měšťanské domy se zdobenými štíty,malebné uličky plné cihlových domů, kaváren a obchůdků,množství památek. Úžasnou atmosféru má hlavní náměstí. Gdaňsk z ptačí perspektivy si můžete vychutnat z ochozu radniční věže a Baziliky Panny Marie. Zážitkem je ale vyhlídka z 55 m vysokého gdaňského kola - vyhlídka na historické centrum, Baltyckou operu i na námořní přístav.

3.den:snídaně. Přejezd do města Toruň.Dochované historické jádro je na seznamu UNESCO. Na každém rohu na vás čekají překrásné památky. Projdeme spletí starých uliček na centrální náměstí,kde je socha rodáka Mikoláše Koperníka. Procházkou můžete dojít až k řece Visle, která nabízí odpočinek na březích, krásné výhledy na město nebo občerstvení v restauracích na vodě. Toruň je město perníku - možnost návštěvy Muzea perníku a nejvoňavější prodejny perníku na hlavním náměstí.

Cena: 4.390 Kč

V ceně: doprava, průvodce, 2x ubytování, 2x snídaně

Příplatky: Malbork 39,50 Zł/snížené 29,50 Zł, molo, Gdaňsk eye 30Zł

Počítadlo návštěv