• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Slavnosti mandloní a vína a zámek Slavkov

Nejbližší termíny: 23.3.2024

Česká republika, od 950

Slavnosti mandloní a vína a zámek Slavkov

-Nová verze tradičního zájezdu, tentokrát s dopolední návštěvou zámku spojenou s originální jarní akcí v Hustopečích – ve městě, které se může pyšnit největším mandloňovým sadem ve střední Evropě

Termín: 23.3.2024

Program: V ranních hodinách se vydáme na Zámek Slavkov, který patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. Znám je především jako rezidence významného rodu pánů z Kounic a jako místo, poblíž něj se v roce 1805 odehrála Bitva tří císařů (neboli bitva u Slavkova).
Navštívíme nejstarší křídlo zámku se zdobenými nástropními freskami. Dále Sál předků (bývalou jídelnu Kouniců, odkud je vidět na „Napoleonův balkon“), Historický sál a zámeckou kapli. Po prohlídce následuje přejezd do Hustopečí. Zde se Dukelské náměstí  promění v jednu velkou gastro zónu. Svá nejlepší jídla představí vybrané restaurace a bistra a opět si buďte jistí, že všechny pokrmy budou mít společného jmenovatele - mandli! Vše zapít dobrým vínem můžete v otevřených sklepech nebo u vinařů v domě U Synků. Součástí programu je vystoupení kapel, umělců, mandlojarmark adalší. Kromě návštěvy náměstí a místních vinařů se nezapomeňte vydat do mandloňových sadů. Pokud nám počasí bude přát, tak Vás uchvátí pohled na rozkvetlé mandloně . Město a sady si můžete prohlédnout i z rozhledny stojící uprostřed sadů.Vycházkové trasy mezí náměstím a sadem budou doplněny občerstvením a úkolovými stanovišti.

Cena: 950 Kč

V ceně: doprava, průvodce

Nástupní místa: Litovel, Olomouc, Prostějov

Příplatky: vstupné na náměstí od 150Kč do 250 Kč, vstupné na zámek Slavkov - okruh Historické sály - dospělí 180 Kč, senioři a děti 150 Kč.  

Počítadlo návštěv