• cestovní kancelář
 • katalogy BAVI online - klik

To nejlepší z Norska

Nejbližší termíny: 26.7. - 1.8.2022

Norsko, od 10 990

To nejlepší z Norska

Termín:  (Út) 26.7.2022 - (Po) 1.8.2022

Program:

 • 1. den:
  Odjezd, cesta přes Německo, večer trajekt do Švédska.
 • 2. den:
  Vylodění v Trelleborgu, přejezd do Norska. Olympijská města u největšího norského jezera Mjosa: Hamar – zastávka u zajímavé olympijské haly. Lillehammer – město, olympijská hala a skokanské můstky. Odpoledne zastávka v Ringebu u jednoho ze 27 chráněných sloupových kostelíků v Norsku, skvostu lidové architektury. Cesta krajem Dovrefjell, přes Dombas. Nocleh.
 • 3. den:
  Jízda hlubokým a úzkým údolím Romsdalen vytvořeným řekou Rauma, úzkou soutěskou s kolmými skalními stěnami. Pod Trolí stěnou (1 100 m vysoká), výjezd věhlasnou Trolí cestou, která vede 11 serpentinami a překonává výškový rozdíl 800 m do horského sedla s nádherným výhledem na okolní hory a do údolí. Zastávky na zajímavých místech, u peřejí, serpentin a vodopádů. Pak horská Orlí cesta nad nejznámější norský fjord Geirangerfjord. Zde možnost fakultativní plavby lodí po jednom z nejatraktivnějších míst v Norsku se známými vodopády Sedm sester, Nápadník, Závoj. Tento výlet patří k nezapomenutelným zážitkům. Výjezd nekonečnými serpentinami na horu Dalsnibba (1 496 m), odkud je jedinečná vyhlídka na okolní ledovce, na Geirangerfjord a panoramatický rozhled na hory středního Norska. Nocleh.
 • 4. den:
  Procházka k ledovcovému splazu Nigardsbre. Průjezd horami, serpentinami a údolími k Sognefjordu, nejdelšímu a nejhlubšímu norskému fjordu, plavba trajektem. Krajem hor, fjordů do oblasti Hallingdallu. Nocleh.
 • 5. den:
  Oslo – prohlídka hlavního města Norska: poloostrov Bygdoy s možností návštěvy muzea Nansenovy a Amundsenovy polární lodi Fram, muzea vikingských lodí drakkarů, muzea voru Kon-Tiki legendárního badatele Heyerdhala, příp. skanzen Folkemuseum s více než 150 budovami ze všech koutů Norska. Volno k procházce po Frognerově parku se sochařskou výzdobou nejslavnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda, jehož sochy znázorňují lidské emoce. Poté procházka centrem města: hlavní třída Carl-Johans Gate lemovaná honosnými neoklasicisními budovami, královský palác Slottet, Národní divadlo, Univerzita, Národní galerie a parlament, radnice, hrad Akerhus... Výjezd na Hollmenkollen – lyžařský areál se skokanskými můstky a krásným výhledem na město. Odjezd do Švédska.
 • 6. den:
  Ráno trajekt, cesta Německem. Návrat do ČR.

Ceny First minute (cena se může měnit)

KódTurnusTermínPokoj 1/4Pokoj 1/2Doprava
637 1 (Út) 26.7(Po) 1.8.2022 10.990 Kč 12.490 Kč Doprava Autobus

 

 

Cena zájezdu zahrnuje:

 • 3x ubytování v YH – ubytovna, horská chata, bungalow, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekty, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

Cena zájezdu nezahrnuje:

vstupy a místní taxy, povlečení, 3x snídaně: 1290 Kč.

Doprava autokarem - odjezdová místa

 • Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Ústí nad Labem,
 • Příplatek  150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
 • Příplatek  250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
 • Příplatek  300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice, Teplice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

 

Tento zájezd nabízíme ve spolupráci s CK WISNAR

Počítadlo návštěv