• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Tři Dny V Budapešti A Zámek Gödöllö

Nejbližší termíny: 27. - 29.10.2023

Maďarsko, od 3 890

Tři Dny V Budapešti A Zámek Gödöllö

- pojeďte si užít Budapešť - památky hlavního města, úžasnou plavbu po Dunaji, Széchenyiho lázně a spoustu dalších krás tohoto města

Termíny: 29.9.-1.10.2023, 27.10.-29.10.2023

Zájezd pro ty, kterým doposud chyběl čas pořádně si prohlédnout a užít celou Budapešť. Budete se moci vykoupat v trojích historických lázních, navštívíte slavný parlament, budete mít dost času k vychutnání atmosféry města Budapešť a zajedete si i do GÖDÖLLÖ na prohlídku nejznámějšího maďarského zámku.

Program:
Den 1. Odjezd z Olomouce, Prostějova, Brna v ranních hodinách, před polednem příjezd do Budapešti. Vyjížďka na citadelu s nejlepším výhledem na Budín, Pešť a široký Dunaj. Přejezd do Pešti, volno k nákupům v historické tržnici Vásárcsarnok (možnost koupit maďarské speciality, např. pravé tokajské víno, pálinku, papriku, salámy apod.), popřípadě k nenáročnému výstupu k památníku sv. Gellérta nebo ke koupání v secesních lázních Gellért. Odpoledne prohlídka Pešti: Váci utca, Vörösmarty tér, nábřeží Dunaje, reduta, katedrála sv. Štěpána, náměstí Svobody, secesní spořitelna Ödöna Lechnera. Poté výjezd na Budínský hradní vrch, prohlídka půvabné staré čtvrti, Matyášova chrámu, popřípadě Rybářské bašty a hradního podzemního labyrintu. Ve večerních hodinách odjezd do hotelu.
Den 2. Po snídani prohlídka proslulé budovy parlamentu s průvodcem, během níž uvidíte i uherské korunovační klenoty, procházka po Andrássyho třídě, židovskou čtvrtí s největší synagogou ve střední Evropě a kolem Opery. Odpoledne lze strávit koupáním v Széchenyiho lázních nebo návštěvou Muzea krásných umění. Zájemci o plavbu lodí odjedou autobusem do Ostřihomi, prohlédnou si tamní baziliku a poté nejkrásnějším úsekem podél Dunaje, takzvaným Dunajským ohbím do Szentendre, prohlídka malebného barokního městečka, odtud lodí zpět do Budapešti (cca 1 hodina). Navečer osobní volno.
Den 3. Ráno přejezd do Gödöllő, prohlídka oblíbeného zámku císařovny Sissi, parku a palmového skleníku, návrat do Pešti a volno například k návštěvě historických cukráren nebo tureckých lázní ze 16. století. Zájemci mohou odpoledne podniknout výlet do Budínských vrchů - zubačkou na Széchenyiho vrch (Széchenyihegy) a odtud pěšky s krásnými výhledy na město na nejvyšší budapešťský kopec Jánoshegy s rozhlednou císařovny Sissi a odtud zpět do města sedačkovou lanovkou. V 17 hodin odjezd, návrat do Brna kolem 22. hodiny.Cena zahrnuje | dopravu autokarem, 2x ubytování v hotelu*** se snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena: 3890,- Kč

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu*** se snídaní, služby průvodce

Cena nezahrnuje: případné pobytové taxy, vstupy 

Fakultativně: plavba lodí po Dunaji 350 Kč/osoba (v březnu, dubnu, květnu a říjnu je plavba kratší - 200 Kč), návštěva Parlamentu 350 Kč/osoba (obojí nutno nahlásit a zaplatit při rezervaci zájezdu - na místě již není možné vstupenky zakoupit - klienti, kteří se fakultativních výletů nebudou chtít zúčastnit, budou mít volno než se skupina vrátí) 

Nástupní místa: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín za příplatek 500 Kč/os. Hranice, Přerov, Zlín a Kroměříž za příplatek 400 Kč/os. Olomouc, Prostějov za příplatek 250 Kč/os. Vyškov za příplatek 100 Kč/os. Brno bez příplatku

Zájezd nabízíme ve spolupráci s partnerskou CK

Počítadlo návštěv