• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Z Alpských vyhlídek za křišťálovou nádherou

Nejbližší termíny: 21. - 23.6.2019

Rakousko, od 4 200

Z Alpských vyhlídek za křišťálovou nádherou 

 - krásy alpské přírody, kouzelná soutěska a vodopády, Swarovski muzeum, průzračná jezera

Termín: 21.-23.6.2019 

Program:

1.den: odjezd velmi časně ráno směr Rakousko, průjezd Rakouskem. Do oblasti Alpkých velikánů.Výjezd Grossglocknerskou silnicí je jedinečným zážitkem. Čekají vás úchvatné pohledy na národní park Vysoké Taury, zastávky na vyhlídkách. Franz - Josefs Höhe s vyhlídkou na ledovec pod Grossglocknerem (nejvyšší hora Rakouska 3748m). Krátké zastavení  v malebné horské vesničce Heiligenblut - unikátní kostelík sv. Vincence a hřbitov horolezců.  Při dalším zastavení  budete obdivovat krásy soutěsky  Sigmund Thun Klamm - 320 m dlouhá roklina kolem říčky Kapruner Ache.  Posledním bodem sobotního programu bude jezero Zeller See -  a známé městečko Zell am See - procházka oblíbeným letoviskem. Přejezd na ubytování - český penzion v Bruck (2 až 4 lůžkové pokoje), večeře. 

2.den: ráno po snídani se vydáme do míst, kde se nachází jedna z nejúchvatnějších přírodních scenérií Salcburska – Krimmelské vodopády -  které padají ve třech stupních z 380m výšky. Během cesty vás čeká 11 zastávek. Odpoledne se vydáme do země křišťálu. Cílem bude Muzeum Swarovski v Tyrolské obci Wattens. Návštěva venkovních a hlavně vnitřních expozic s impozantním sálem Křišťálový dóm je opravdu zážitkem. . V podvečer si můžete projít centrum malebného městečka Innsbruck. Návrat na ubytování. Večeře. 

3.den: po snídani odjezd do oblasti Solnohradska  - do krajiny průzračných jezer. První zastávkou bude jezero Wolfgangsee  a meštečko St.Gilgen, kde se projdeme  malebným lázeňským centrem.  Po té přejezd k největšímu jezeru Solné komory Traunsee. Navštívíme vesničku Traunkirchen se známým  farním kostelíkem s kazatelnou ve tvaru rybářské loďky. Odjezd zpět do ČR.  Návrat v pozdních večerních hodinách.

Cena: 4200 Kč

V ceně: doprava, 2 x ubytování v penzionu, polopenze, pojištění CK

Příplatky: Soutěska 5,50 €, Grossglockner 5,6 €, vodopády 4/1 €, Swarovski muzeum 19 /7,50  €,

Počítadlo návštěv