• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Ze Salzburgu na Orlí hnízdo a jezero Königsee

Nejbližší termíny: 19. - 20.8.2023

Rakousko, od 3 990

Ze Salzburgu na Orlí hnízdo a jezero Königsee

- Letohádek Hellbrunn s fontánami, vyhlídky na Alpské velikány, krásy jezera

Termín: 19.8.-20.8.2023
Program:
1.den: odjezd v brzkých ranních hodinách, přejezd s technickou zastávkou do města Salzburg. První zastávkou bude zámek Hellbrunn, který je jednou z nejatraktivnějších pamětihodností Salzburska. Renesancní palác a rekreační zahrady ze 17. století s moderními fontánami bude jistě milým překvapením. Přejezd do Salzburku - procházka historickým centrem města s průvodcem. Zahrady zámku Mirabel, Mozartův rodný dům, Arcibiskupská rezidence, Dóm sv. Ruperta. Pevnost Hohensalzburg - největší zachovalý hradní komplex ve střední Evropě. Osobní volno. Ubytování v Salzburgu - hotel.
2.den: snídaně, přejezd do Berchtesgaden. Prvně vyjedeme busem z Obersalzbergu k Hitlerovu Orlímu hnízdu do výšky 1.834 m (výhledy), projdeme tunelem do útrob hory Kehlstein a vyjedeme výtahem na její vrchol (výhled nejen na horské velikány, ale i jezero Königssee). Sjezd na parkoviště k autobusu CK. Druhou částí programu bude zastávka u smaragdového jezera Königsee - procházka kolem nebo plavba po jezeře výletní lodičkou na poloostrov sv. Bartoloměje. Při zhruba čtyřicetiminutové plavbě s výkladem je vám předvedena i názorná ukázka ozvěny hraním na trumpetu. Již z dálky vás ale uchvátí panorama poloostrůvku s kostelíkem.
Cena: 3990,- Kč
V ceně: doprava, průvodce, ubytování, snídaně, pojištění CK proti úpadku
Příplatky: Hellbrunn 13,50/6€, Orlí hnízdo 18 €, loď 18,50 €, pobytová taxa, jednolůžkový pokoj Kč, večeře 20Euro, 1lůžkový pokoj 300,- Kč (na vyžádání)

Počítadlo návštěv