• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Ze Salzburgu na Orlí hnízdo a jezero Königsee

Nejbližší termíny: Nyní nejsou žádné volné termíny, pokud máte zájem o tento zájezd, napište nám.

Rakousko, od 4 490

Ze Salzburgu na Orlí hnízdo a jezero Königsee

- Letohádek Hellbrunn s fontánami, vyhlídky na Alpské velikány, krásy jezera

Termín: 19.8.-20.8.2023
Program:
1.den: odjezd v brzkých ranních hodinách, přejezd s technickou zastávkou do města Salzburg. První zastávkou bude zámek Hellbrunn, který je jednou z nejatraktivnějších pamětihodností Salzburska. Renesancní palác a rekreační zahrady ze 17. století s moderními fontánami bude jistě milým překvapením. Přejezd do Salzburku - procházka historickým centrem města s průvodcem. Zahrady zámku Mirabel, Mozartův rodný dům, Arcibiskupská rezidence, Dóm sv. Ruperta. Pevnost Hohensalzburg - největší zachovalý hradní komplex ve střední Evropě. Osobní volno. Ubytování 5 min. od Salzburgu - krásný rodinný hotel, bohaté snídaňě formou bufetu a wifi zdarma.
2.den: snídaně, přejezd do Berchtesgaden. Prvně vyjedeme busem z Obersalzbergu k Hitlerovu Orlímu hnízdu do výšky 1.834 m (výhledy), projdeme tunelem do útrob hory Kehlstein a vyjedeme výtahem na její vrchol (výhled nejen na horské velikány, ale i jezero Königssee). Sjezd na parkoviště k autobusu CK. Druhou částí programu bude zastávka u smaragdového jezera Königsee - procházka kolem nebo plavba po jezeře výletní lodičkou na poloostrov sv. Bartoloměje. Při zhruba čtyřicetiminutové plavbě s výkladem je vám předvedena i názorná ukázka ozvěny hraním na trumpetu. Již z dálky vás ale uchvátí panorama poloostrůvku s kostelíkem.
Cena: Osoba ve 1/2lůžkovém pokoji   4.490,- Kč
            Dítě do 14let na přistýlce           3.960,- Kč
V ceně: doprava, průvodce, ubytování v rodinném hotelu, bohaté snídaně formou bufetu, pojištění CK proti úpadku
Příplatky: Hellbrunn cca 13,50/6 EUR, Orlí hnízdo cca 29 EUR,  loď  20 EUR, pobytová taxa 3 EUR,  1lůžkový pokoj za příplatek 990,- Kč (na vyžádání)

Počítadlo návštěv