• cestovní kancelář
 • katalogy BAVI online - klik

KORSIKA - koupání a poznání

Nejbližší termíny: 14. - 23.6.2024

Francie, od 14 590

KORSIKA - Koupání a poznání

Pohodová dovolená u moře, slunění na krásných plážích s bílým pískem, moderní a dobře vybavený resort – turistická vesnice přímo u moře, bazény, animační program a další vyžití. K tomu výlety po Korsice, které zpestří váš pobyt a umožní vám poznat tento „Ostrov krásy“, kde lidé mluví vlastním dialektem, a který má všechny znaky malého světadílu. Naleznete zde palmy, vinice, olivové a pomerančovníkové háje, kaštanové a borovicové lesy, vysokohorská jezera a horské bystřiny v nichž se hemží pstruhy. Kouzlo Korsiky tkví v její krajině, divoce krásné scenérii hor, lesů, po myrtě vonících macchií a nekonečných pláží.'

Termíny:  (Pá) 14.6.2024 - (Ne) 23.6.2024

Program

 
 • 1. den:

  Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko do Itálie.

 • 2. den:

  Ráno příjezd do Livorna, plavba trajektem na Korsiku. Vylodění v Bastii, hlavním přístavu ostrova, kde hned zakusíte atmosféru Korsiky. S průvodcem si prohlédnete historickou část, která má původní Janovský charakter. Hlavní život města se odehrává na rozlehlém náměstí Place St-Nicolas se sochou Napoleona, je lemováno spoustou kaváren a barů. Ve čtvrti Terra Vecchia si prohlédneme Place de l´Hotel de Ville. Projdeme se po Starém přístavu Vieux Port, který je stále využívaný rybářskými čluny a je obklopen pestrobarevnými budovami četnými kavárnami  a restauracemi. Vévodí mu kostel Saint Jean Baptiste, největší na ostově. Za přístavem začíná labyrint úzkých uliček, kde se skýtá příležitost nahlédnout do všedního života místních obyvatel. Zájemci se mohou vydat do kopce k mohutné citadele, která se tyčí ve čtvrti Terra Nova. Tady si můžete prohlédnout Chapelle Sainte-Croix s ohromujícím Černým Kristem a také majestátní budovu katedrály Sainta Marie de I´Asomption se třemi chrámovými loděmi. Odpoledne přejezd po východním pobřeží ke Ghisonaccii. Ubytování, osobní volno, nocleh.

 • 3. den:

  Volno u moře, relax na pláží, koupání. Nocleh.

 • 4. den:

  Zájemci se mohou vydat (fakult.) na západní pobřeží ostrova a navštívit AJACCIO – hlavní město Korsiky, které je rodištěm slavného vojevůdce Napoleona Bonaparte. Cesta povede členitou horskou krajinou přes vnitrozemí ostrova, pod horskými velikány přes Ponte Leccia a Vizavonu. Zastavíme se na zajímavých místech s vyhlídkami na focení.

  V Ajacicu se nejprve zastavíme na tradičním korsickém trhu, kde uvidíte a ochutnáte místní produkty jako jsou sýry, uzeniny, myrtový likér, med z asfodelu či kaštanů, sladkosti z kaštanové mouky, víno a jiné speciality.

  Poté se projdeme se kolem přístavu s krásnou palmovou kolonádou. Náměstí Place Maréchal Foch je centrem starého města a stojí zde kašna se sochou Napoleona, oděného v tóze římských císařů. Shlédnete radnici Hotel de Ville, kde se také nalézá Muséé Napoléonien, vystavující četné památky samotného Napoleona a jeho členů rodiny. Uvidíte také katedrálu de Notre Dame a citadelu s hradbami.

  V osobním volnu budete moci navštívit rodný dům Napoleona Maison Bonaparte nebo Chapelle Imperiale, monumentální mauzoleum pro celý Napoleonův rod, či Museé Fesch, kde můžete obdivovat významná díla světového malířství. V srdci města budete moci poobědvat a vychutnat si korsickou gastronomickou tradici.

  Poté se vydáme k zálivu Golfe d´Ajaccio, který přechází v ostrovy Íles Sanguinaires. Na Point de Parata se budete kochat nádhernými výhledy na tyto mystické ostrovy s krásným purpurovým zbarvením, podle kterých dostaly název KRVAVÉ OSTROVY. Patří mezi chráněná území národního významu a představují přírodní oblast pozoruhodné kvality.

  Cestou zpět se zastavíme v zeměpisném středu ostrova, v kotlině obklopené nejvyššími horami ve vnitrozemském městečku CORTE – nazývaného srdcem Korsiky. Projdeme se starou částí města, která tvoří kompaktní celek dlážděných ulic, lemovaných kavárnami, a obchůdky se suvenýry. Nad městem se hrdě tyčí středověká citadela, která je spjata s historickými událostmi, které hýbaly dějinami celé Korsiky. Večer návrat na nocleh.

 • 5. den:

  Volno u moře, relax na pláží, koupání. Nocleh.

 • 6. den:

  Vydáme se do BONIFACCIA na nejjižněji položené místo, které je drahokamem v koruně Korsiky. Dramaticky trůní na vápencovém útesu, a právě tady se vám otevřou jedny z nejúžasnějších výhledů ve Středomoří. Pod skálou se nalézá záliv Goulet de Bonifacio, jež je velmi populární mezi jachtaři. Prohlédneme zdejší malebný přístav, který překypuje životem – najdete zde restaurace, kavárny, zmrzlinárny i obchůdky. Z přístavu vedou schody nahoru k opevněnému Starému městu, jehož citadela, vyhlíží velmi impozantně. Ocitneme se v bludišti úzkých uliček, při jejich procházení pocítíte dotek historie, ale zároveň můžete navštívit četné restaurace, butiky a obchůdky se suvenýry. Na náměstí place de Armes spatříme horní část mohutných sýpek obilí, které sloužili na uchovávání zásob. K nezapomenutelným zážitkům patří výlet lodí, který nabízející úchvatný pohled na město a útesy od moře (fakult.).

  Cestou zpět se zastavíme u pláže SANTA GIULIA, která je jednou z nejkrásnějších na Korsice – přírodní, nedotčená, čistá se zlatavým pískem a křišťálově čistým mořem. Za pláží se rozkládají pískové duny, které tvoří přírodní rezervaci. Můžete se zde vykoupat a dopřát si občerstvení v přilehlé restauraci.

  Poté budeme pokračovat směrem k jižnímu okraji zálivu Golfe de Porto Vecchio a v podvečer navštívíme městečko PORTO VECHIO. Okolí je bohaté na mělčiny, a proto se zde dodnes těží mořská sůl. Díky vysoké kvalitě získávané suroviny, zažívá tento starobylý způsob dobývání soli velkou renesanci. Prohlédneme si centrum města, vidíte městské opevnění, hradební věže a městskou bránu Porte Génovese, odkud je pěkný výhled na celý přístav a záliv. Klidnou atmosféru městečka vytváří bohatá síť malých obchůdků, kavárniček a restaurací.

  Návrat na ubytování večer, nocleh.

 • 7. den:

  Odpočinek u moře. Nocleh.

 • 8. den:

  Volno u moře, relax na pláží, koupání. Nocleh.

 • 9. den:

  Dopoledne odjezd do Bastie. Osobní volno v centru před odplutím trajektu. Trh, nákupy, občerstvení. Nalodění na trajekt, plavba zpět. Zpáteční cesta zpět směr ČR.

 • 10. den:

  Návrat do ČR.

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v bungalovech na východním pobřeží Korsiky v moderní turistické prázdninové vesnici přímo u pláže.

Vybavení areálu: recepce, 2 bazény se slunečníky a lehátky, velká zahrada, restaurace se skvělou korsickou a mediteránskou kuchyní, bar, menší obchod s potravinami. Hosté mohou využít stolní tenis, minigolf, kulečník, tenisové hřiště, klub vodních sportů, půjčovny sportovního vybavení a pro děti jsou připraveny různé aktivity. K dispozici Wi-Fi.

Vybavení BGW T4: 2x 2lůžková ložnice, obývací místnost s kuchyňským koutem, který je vybaven na vaření i stolování (k dispozici lednice, mikrovlnka, varná deska, kávovar- překapávač, myčka na nádobí), automatická pračka), koupelna se sprchou a WC, TV, klimatizace, terasa s venkovním posezením. Bungalovy jsou zakomponovány do příjemného prostředí středomořské vegetace s parkovou úpravou a navazují na pláž, která je klientům plně k dispozici.

Vybavení Studio T2: obývací místnost s lůžkem pro 2 osoby, na kterou navazuje kuchyňský kout s výbavou na vaření i stolování (k dispozici lednice, mikrovlnka, varná deska, kávovar – překapávač, myčka na nádobí, automatická pračka)), koupelna se sprchou a WC, TV, klimatizace, terasa s venkovním posezením.

Ceny First minute

KódTurnusTermínPokoj 1/2 BGW T4 
1112(Pá) 14.6.2024 - (Ne) 23.6.202415.990 Kč 

Cena zahrnuje

 • 7x ubytování v samostatném bungalovu pro 2 osoby (dvoulůžkový pokoj typu STUDIO s vybaveným kuchyňským koutem, koupelnou s WC, terasou) dle ceníku
 • 7x ubytování v bungalovech pro 4 osoby (2x 2lůžkový pokoj, obývací pokoj s vybaveným kuchyňským koutem, koupelna, WC)
 • dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekty, průvodce, uvedené výlety
 • zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • Vstupy
 • Místní taxy vybírané dle seznamu
 • Úklid apartmánů 15 EUR na osobu (nezahrnuje úklid kuchyně včetně umytí nádobí a vynesení odpadu)
 • Vratná kauce 50 EUR na osobu za vrácení nepoškozeného apartmánu, inventáře, klíčů a dodržení zákazu kouření v ubytovací jednotce.
 • Fakultativní výlet - západní pobřeží ostrova (Ajaccio) 20 EUR. Výlet se uskuteční při min. počtu 25 osob
 • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu
 

Doprava autokarem - odjezdová místa

 • Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
 • Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
 • Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
 • Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

  Zájezd nabízíme ve spolupráci s partnerskou CK
Počítadlo návštěv