• cestovní kancelář
  • katalogy BAVI online - klik

Národní park České Švýcarsko a Severní Čechy

Nejbližší termíny: 2. - 4.8.2024, 6. - 8.9.2024

Česká republika, od 3 990

Národní park České Švýcarsko a Severní Čechy

Říp • zámek Ploskovice • hrad Střekov • Ústí nad Labem • Teplice • Duchcov • zámek Jezeří • Most • Děčín • Pravčická brána • Hřensko

Termíny: 10. 5. 2024 - 12. 5. 2024        2. 8. 2024 - 4. 8. 2024        6. 9. 2024 - 8. 9. 2024

Program:

1. den: Odjezd z nástupních míst v ranních hodinách. Cesta směr Praha a dále směr Ústí nad Labem. První zastávka pod horou Říp - nenáročný výšlap na vrchol k románské rotundě sv. Jiří a sv. Vojtěcha, která patří k nejstarším stavbám v ČR. Pokračování do Ploskovic. Možnost prohlídky jednoho z našich nejkrásnějších zámků s nádhernou zahradou. Přejezd do Litoměřic - malebného města na soutoku Labe a Ohře. Individuální volno na pozdní oběd nebo prohlídku města. Průjezd malebným údolím Labe, zastávka u zdymadla Střekov, známé též jako Zdymadlo T. G. Masaryka, které v době svého vzniku patřilo k největším a nejmodernějším v Evropě. Pokračování do Ústí nad Labem. Možnost vyjet lanovkou od obchodního centra Forum na Větruši - vyhlídkový vrch nad městem se zámečkem a panoramatickou restaurací. Ubytování v hotelu. Volný večer.

2. den: Po snídani prohlídka Teplic, kdysi světoznámého lázeňského města, které v minulosti navštívila celá řada slavných osobností a kterému se pro svou vysokou kulturní úroveň říkávalo Malá Paříž. Pokračování do Duchcova. Možnost prohlídky zámku, kde ke konci života působil jako knihovník slavný italský spisovatel, cestovatel a svůdník Giacomo Casanova. Pokračování k zámku Jezeří, který jakoby zázrakem zůstal stát na okraji uhelné pánve, posloužil jako jedna z kulis v seriálu Pustina a byl organizací UNESCO zařazen na seznam sedmi nejohroženějších památek světa. Možnost prohlídky. Pokračování do Mostu, prohlídka města, kostel Nanebevzetí Panny Marie, který proslul v roce 1975, kdy byl přesunut po kolejích o 841 metrů, aby byl zachráněn z města, které bylo srovnáno se zemí kvůli těžbě uhlí. Zastávka v restauraci Severka, proslavené nedávným seriálem ČT. Návrat do hotelu.

3. den: Po snídani odjezd do Národního parku České Švýcarsko se spoustou skalních útvarů, vyhlídek, turistických tras atd. Procházka tzv. Tichou soutěskou, jednou z nejstarších turistických tras v Čechách, která byla oblíbená už v 19. století. Dále pro zdatnější Pravčická brána - největší pískovcový skalní most v Evropě. Na závěr prohlídky volno v malebném městečku Hřensko, sevřeném mezi vysokými skalními stěnami na březích říčky Kamenice. Přejezd do Děčína, procházka na nádvoří zámku s krásnou barokní růžovou zahradou. K večeru odjezd zpět, návrat do Brna kolem 22:00 a poté do dalších nástupních míst.

Cena: 3.990,- Kč

Cena zahrnuje: dopravu autokarem, 2x ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu nebo penzionu se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji, služby průvodce. Cena nezahrnuje: vstupy do památek a cestovní pojištění případné vstupy, pojištění.

Cena nezahrnuje: případné vstupy, pojištění a příplatek za jednolůžkový pokoj 1 600 Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA:
Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín za příplatek 600 Kč/os.
Hranice, Přerov, Zlín a Kroměříž za příplatek 500 Kč/os.
Olomouc, Prostějov za příplatek 300 Kč/os.
Vyškov za příplatek 150 Kč/os.
Brno bez příplatku

 

 Zájezd nabízíme ve spolupráci s partnerskou ck

Počítadlo návštěv